Jest wiele możliwości skorzystania ze szkoleń częściowo lub w całości finansowanych z pieniędzy publicznych, np. w ramach programów ze środków z funduszy unijnych.
Atrakcyjną formę wsparcia oferują także urzędy pracy w postaci dotacji do podnoszenia kwalifikacji dla pracodawców i ich pracowników ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego. KFS to wydzielona część Funduszu Pracy, z której w najbliższych latach będzie można skorzystać z przeznaczeniem na kształcenie kadr w firmach w postaci kursów, szkoleń czy studiów podyplomowych. W obecnym i przyszłym roku środki te będzie jednak można przeznaczyć wyłącznie na szkolenia dla osób po 45. roku życia. (…)
PORADA EKSPERTA
Ewelina Pietrzak – Wojnicz: Pracodawca, który chciałby wykorzystać środki z KFS, musi złożyć wniosek w powiatowym urzędzie pracy – może zrobić to zarówno w formie papierowej, jak i elektronicznej. Powinien w nim zawrzeć przede wszystkim dane identyfikacyjne swojej firmy, takie jak nazwa, adres siedziby i miejsca prowadzenia działalności, NIP i REGON oraz oznaczenie przedmiotu wykonywanej działalności zgodnie z PKD. Ponadto powinien wskazać liczbę zatrudnionych pracowników oraz dane osoby, która będzie występować w kontaktach z urzędem w jego imieniu. (…)
Zapraszamy do zapoznania się z całą publikacją:
Gazeta Prawna.pl – Państwo zapłaci za szkolenie przedsiębiorcy (publikacja z dnia 3 września 2014 r.)